Как стать успешным уже сегодня?

Звички заможних людей: як стати успішним уже сьогодні?

Сьогодні, в епоху неймовірних можливостей, людина немов опинилася на роздоріжжі: куди піти, із чим зв’язати життя, яку роботу обрати? Мало хто дійсно розуміє, чого він хоче. Але все-таки є річ, в якій упевнені усі, – бажання бути успішним, а надалі й багатим. Відмінними помічниками в цій справі стануть звички – спосіб поведінки, що набуває характер потреби. Які ж правила треба впровадити в життя зараз, щоб уже завтра бути успішним? Отже, топ звичок, що кардинально змінюють життя:

1. Прокидатися рано вранці. Прочитавши це, ви покрутили біля скроні й поставили питання: “Яким чином це допоможе розбагатіти?” Усе просто: люди, які прокидаються до шести годин, до ранку встигають виконати величезний пласт справ, запланованих на день. Уявіть, що до 9, коли люди неохоче збирають себе буквально по частинах, щоб піти на роботу, ви вже написали статтю, зробили звіт, поснідали, вийшли на пробіжку і навіть дочитали книгу. Ви повні сил, готові працювати ще більше й продуктивніше. А значить і заробіток буде рости.

2. Регулярно займатися спортом. Немає часу? На роботі завал? Не встигаєте не те, що в зал піти, а навіть спокійно поїсти? Розуміємо. Але погодьтеся: які б витончені відмовки не придумували, при величезному бажанні виділити на спорт 30-40 хвилин на день зможе кожен. Головне, щоб ви самі розуміли, чому це необхідно зробити. Повноцінне здоров’я, відмінне самопочуття, прекрасний настрій, бадьорість і упевненість в собі – далеко не всі приємні наслідки фізичної активності.

3. Розвиватися в усіх життєвих сферах. Якщо ви думаєте, що справа вашого життя – єдине, на що треба витрачати свої енергетичні ресурси, тоді не дивуйтеся, чому ви досі не стали успішним. Такі люди ніколи не обмежуються улюбленою роботою: окрім неї в їхньому насиченому житті присутні й інші, не менш важливі захоплення. Ніколи не зупинятися в розвитку, працювати над собою й пізнавати світ – невід’ємна частина життєвої філософії будь-якої людини, що досягла висот. Намагайтеся якомога більше читати, дивитися різні тренінги й вебінари, відвідувати лекції. Знайдіть заняття, яке приноситиме вашій душі спокій. Це може бути йога, прослуховування улюбленої музики, танці або малювання. Виділяйте як мінімум годину на добу, яку ви витратите на різнобічний розвиток: духовний і моральний.

4. Харчуватися правильно й збалансовано. Пам’ятайте, що ваше тіло – це святиня, в якій не місце різній нечисті. що продається в супермаркетах. Багатій людині навіть у голову не прийде живитися жахливо, адже він знає, що їжа впливає не лише на психологічний і фізичний стан, але й на духовний. Тому потурбуйтеся про правильне харчування: вивчіть його основи й почніть впроваджувати їх у життя просто зараз – і організм обов’язково вам віддячить.

5. Ставити собі конкретні цілі. Не треба сидіти й чекати, коли успіх несподівано впаде на вас із неба, немов сніг. Цілі мають властивість досягатися лише тоді, коли ми вміємо чітко їх візуалізувати, будувати плани й упевнено рухатися по заданому маршруту. Тому незайвою буде звичка планувати справи на кожен день, тиждень, місяць, рік.

6. Не викидати гроші на вітер. Часто воістину заможних людей називають консервативними й навіть жадібними, адже вони не женуться за невиправдано дорогою розкішшю. Але це не означає, що багатії не дозволяють собі коштовних речей: у них відмінний смак до цінних рідкісних предметів. Щоб сформувати його, треба навчитися контролювати свої витрати. Завжди запитуйте себе, чи скористаєтеся ви цією покупкою після придбання або ж вона просто переміститься з полиці магазину до вашої темної шафи. Якщо другий варіант, тоді навіть думати не варто – відразу кладіть на місце і біжіть далі підкорювати світ.

7. Відкладати гроші. Спокуса залишити всю зарплату в магазині досить велика, але спробуйте витрачати не все, що заробили. Частину грошей відкладайте і забувайте про їхнє існування. Важливо, щоб звичка розумно економити була відпрацьованою і постійною. Навіщо? Навіть найменший вклад допоможе вам накопичити немаленьку суму, якщо робити це регулярно. Незабаром ви зможете витратити ці гроші з розумом, наприклад, інвестувавши їх у прибутковий бізнес.

8. Не соромитися звертатися за порадою. Люди – чудове джерело мудрості, придбаної упродовж довгих років наполегливої праці, падінь і злетів. Не треба соромитися або – куди гірше – думати, що всі стають скупими, коли йдеться про обмін життєвим досвідом. Більшість із радістю підкажуть, коли ви звернетеся до них за порадою, адже людині приємне усвідомлення того, що її поважають і вважають гідним прикладом для наслідування. Майте на увазі, що успіх заможних людей багато в чому залежить від їхнього наставника. До речі, не забувайте й самі ділитися секретами досягнень.

9. Оточувати себе успішними людьми. Усім відоме з дитинства прислів’я гласить: “Скажи мені хто твій друг, і я скажу хто ти”. Воно завжди було й буде актуальним, адже те, як ми ставимося до світу, які цілі переслідуємо, якими манерами володіємо, безпосередньо залежить від людей, яких ми “обрали” у своє життя. Обкутайте себе позитивними ентузіастами, цілеспрямованими трудоголіками, людьми наполегливими, що не ув’язуються за більшістю. Тими, хто не намагається виправдовувати чиї-небудь очікування, навіть якщо вони беруть початок із хороших мотивів близьких людей. Подружіться з такими особами – і через час ви будете приємно шоковані від того, як кардинально змінилося ваше життя й ви зокрема.

10. І останнє, але не менш важливе: приділяти час власним роздумам. Щодня ми витрачаємо купу часу на спілкування з неприємними нам людьми, рутинні справи, перебування в заторах, стояння в черзі й багато іншого. У цій повсякденності ми забуваємо присвятити час роздумам. Побути наодинці зі своїми думками принаймні 30 хвилин на день – обов’язковий кейс успішної людини. Лише аналізуючи, можна зрозуміти, в якому напрямку рухатися далі, що в житті необхідно змінити, чому треба приділяти більше сил, а на що й зовсім не варто звертати увагу.

Як бачите, багатство й успіх – це не простий фарт, а результат щоденної праці. Ці десять легких, але дуже важливих звичок неодмінно допоможуть вам наблизитися до бажаних висот. Все, що треба зробити, це поступово впровадити їх у своє життя, контролюючи її й не припиняючи удосконалюватися. Бажаємо вам терпіння й удачі на цьому нелегкому шляху!