Юридический ликбез как не быть обманутым и сохранить деньги

Юридичний лікнеп: як не бути обманутим і зберегти гроші

До маркетингових акцій з’являється все більше недовіри. Погоджуючись на участь у розіграші, українець може як зірвати джекпот, так і стати жертвою шахраїв. Здається, що передбачити результат ситуації не можна, однак ми готові з цим посперечатися – знання законодавства допоможе вам брати участь тільки в надійних акціях.

Представники проекту «Призова Варта» попросили юриста відповісти на найактуальніші питання, пов’язані з розіграшами. Анна Поволокіна – професіонал своєї справи, її поради стануть у пригоді кожному.

Ось, що необхідно знати:

1. Будь-який грошовий виграш оподатковується – 18% від виграної суми плюс 1,5% військового збору. Кошти стягуються ще на етапі нарахування призу переможцю. Також важливо пам’ятати, що податок існує й на не грошові призи. Наприклад, якщо ви виграли в акції тостер, ціна якого вища чверті мінімальної зарплати в Україні, доведеться сплатити державі 18% від його вартості.

2. Чесного організатора відразу видно по самій процедурі нарахування виграшу. Згідно із законом, для отримання грошей потрібно надати паспорт, ідентифікаційний код та документ, що підтверджує участь (це може бути чек про покупку товару, упаковка тощо). У шахраїв схожі вимоги зустрічаються вкрай рідко.

3. Брати участь у розіграшах можна тільки з 18 років, адже сама згода на участь – це негласний договір з організатором. Неповнолітня людина в Україні укладати такі договори не може. Виняток – спеціальні дитячі розіграші, де допускається участь 14-річних і 16-річних підлітків. У цьому випадку процедурою отримання призу займаються батьки або опікун переможця.

4. Присутність нотаріуса при оформленні документів на виграш не обов’язкова, але бажана. Тільки нотаріус може підтвердити законність договору, який ви укладаєте з організатором.

Щоб дізнатися відповіді на інші не менш важливі питання, радимо подивитися це інтерв’ю, перейшовши за посиланням:

 Юрист розповість, за якими ознаками можна відрізнити чесну компанію, що влаштовує розіграш, від сумнівної, чи дійсно родичам організаторів заборонено претендувати на виграш і чи може переможець передати своє право на приз іншій людині. А ми у свою чергу бажаємо вам ніколи не натрапляти на шахраїв і завжди пам’ятати про закони і свої права!