Какие права и обязанности имеют победители и участники акций

Які права та обов’язки мають переможці та учасники акцій

Вже не перший рік в Україні щоденно проводяться різноманітні акції та розіграші. Люди, не задумуючись беруть у них участь, потім, щось іде не так і вони лишаються обманутими чи без свого призу. Чому ж так відбувається і як не стати переможцем, ми розкажемо в цій статті.

Зізнайтеся, як часто ви читаєте правила проведення акції до кінця, а як часто ви заглядаєте в права та обов’язки учасників та переможців акцій? А все ж доволі просто, адже для того, щоб стати переможцем, вам необхідно чітко знати свої права та обов’язки.

Отже, давайте виділимо основні обов’язки учасників та переможців, які діють у бідь-якій чесній акції:

1. Якщо ви стали щасливчиком, якого вже повідомили про виграш, то в першу чергу, вам необхідно надати: дані свого паспорту, ідентифікаційний номер та контактний номер телефону, за яким з вами можна зв’язатися. Не варто довіряти організатору, який просить надіслати йому якісь кошти і просить надати дані вашої банківської карти (наприклад сплатити податок, у вартості 1% від вартості виграшу). В більшості випадків, таким чином діють шахраї. Ви, на радощах від виграшу, надсилаєте певну суму їм на картку, а через день-два від організатора ні слуху, ні духу. Ваші грошики у їхніх кишенях і ви їх більше не знайдете.

2. Виграний приз повинні вручати не вашим родичам, друзям, а вам особисто. Якщо компанія відповідальна і чесна, то вона має попросити вас надати паспортні дані, а потім, після підписання всіх необхідних паперів, представники організатора повинні особисто вам в руки вручити приз. Приз можуть вручити і родичам, але тільки у випадку, якщо ви фізично не в змозі його забрати.

3. Інформація про те, що саме ви стали переможцем повинна бути оприлюднена на офіційному сайті організатора і в зазначений термін ви маєте приїхати та забрати приз. Якщо ж ви не з’явилися (без поважних причин) у вказану дату – ваш виграш переходить у власність організатора. Часто стається так, що люди беруть участь у конкурсі чи розіграші, а потім забувають про це. Настає день визначення переможця, а з ним не можуть зв’язатися, приз певний час чекає свого щасливчика, а якщо той не приходить, то виграш переходить у володіння організатора.

А ще, буває й так, що вам телефонують чи надсилають листа – «Вітаємо! Ви виграли! Щоб забрати приз у вас є всього доба, скоріше зателефонуйте нам!». Ви заходите на офіційний сайт організатора, а там нічогісінько не сказано, про те, що саме ви стали переможцем. Радимо вам задуматися в такій ситуації, адже це дуже схоже на обман.

Ось і все! Погодьтеся, що ці правила доволі легко запам’ятати. Будьте пильними та відповідальними!