Как сэкономить на отоплении дома зимой? Призварта

Як зекономити на опаленні взимку? Розповідає «Призова Варта»

У холодну пору року саме опалення здатне вдарити по кишені як ніщо інше. Сімейний бюджет може дуже постраждати, якщо українці так і не навчаться грамотно використовувати теплоенергію. «Призова Варта» вирішила розібратися в цьому питанні й дати своїм читачам корисні поради, які неодмінно допоможуть заощадити на опаленні будинку взимку.

1. Використовуйте теплоізоляційні матеріали.

Потрібно з особливою відповідальністю підійти до цього пункту. Варто не тільки подбати про комплексну ізоляцію стелі, стін і підлоги, але й переконатися в тому, що обрані вами матеріали є високоякісними.

Не забудьте про утеплення покрівлі, а також горища й підвалу (якщо такі є). Використовуючи якісний теплозахист, ви легко знизите втрати енергії на 50%, а споживати станете менше на цілих 25%!

2. Встановіть регулятори тепла на батареях.

Щоб економно використовувати теплоенергію, потрібно подумати про її контроль у приміщеннях, якими ви не користуєтеся. Регулятори тепла на батареях відповідають за цей пункт і допомагають якомога ефективніше використовувати всі системи опалення.

3. Наклейте на скло тепловідбиваючу плівку.

Щоб взимку зберегти тепло всередині приміщення, варто застосувати цей простий спосіб. Плівка являє собою багатошарове покриття, яке розташовують на внутрішній поверхні вікна.

Завдяки своїм властивостям, наприклад, прозорості, цей матеріал здатний пропускати 80% світла і, що найважливіше, відбивати до 90% теплової енергії всередину будинку або кімнати.

4. Встановіть контролери температури.

Що це таке? Це невеликі пристрої, які здатні знижувати витрати електроенергії в кілька разів. До того ж, вони покликані стежити за комфортною температурою у вашому домі, раціонально споживаючи теплоенергію в той чи інший проміжок часу.

Наприклад, цей розумний прилад підтримує потрібну температуру, коли ви перебуваєте вдома. Але як тільки ви покинете його межі – програматор знизить температуру в приміщенні таким чином, щоб це було максимально комфортно, а головне – економно.

5. Посадіть дерева навколо будинку.

Дерева – це не тільки чудові помічники в боротьбі з проблемами здоров’я, але й прекрасні інструменти теплозбереження. Вони здатні захистити будинок від холодних вітрів, таким чином зберігши в ньому тепло. Озброївшись цією порадою, не забудьте про те, що дерева мають перебувати від стін на відстані, яка в 2 рази перевищує їхню власну висоту.

6. Підійдіть до планування будинку грамотно.

На етапі планування вашого майбутнього житла, особливу увагу варто звернути на прийоми розумного «сонячного дому».

Також поцікавтеся, як можна зробити фундамент «теплим». Не дайте землі замерзнути під будинком, – і вона завжди буде зберігати температуру фундаменту вищою за нуль. Тому будувати його потрібно до глибини промерзання або ж зменшувати цю глибину, утеплюючи вимощення будинку. Не забувайте про це!

7. Модернізуйте системи опалення.

Установка індивідуального теплового пункту, постійний контроль споживання теплоенергії, а також теплоізоляція трубопроводу допоможе вам не витрачати зайве на опалення будинку в холодну пору. Економія в цьому випадку може варіюватися в межах 15-30%. Впроваджуйте ці прості поради від проекту «Призова Варта» у своє життя, і ви здивуєтеся, скільки грошових коштів вам вдасться зберегти. Але найголовніше – пам’ятайте, що найбільш ефективний спосіб економії на опаленні будинку взимку – це ваше грамотне споживання.