Як можна отримати фінансову підтримку від держави в період кризи

«Призова Варта» завжди розповідає вам, як правильно, а головне безболісно підготуватися до екстрених ситуацій, пов’язаних зі скрутним фінансовим становищем. Так, ми постійно наголошуємо на тому, що ви маєте сподіватися лише на себе, однак держава теж дбає про своїх громадян. Як? Сьогодні розповімо, хто та як може отримати фінансову підтримку від держави в період кризи та дамо відповіді на найбільш актуальні запитання. Читайте далі!

Почнемо із загальних фактів, цифр та алгоритмів.

На скрутний період Кабміном України було виділено близько 6 мільярдів гривень, аби забезпечити фінансову підтримку п’ятистам тисячам українців. Найпростішим способом її отримати є звернення до будь-якого зручного для вас центру зайнятості. Скажімо, ви втратили роботу під час карантину – потрапили під скорочення. У такому разі шанси отримати підтримку від держави є найбільш високими, вона матиме назву «виплати по безробіттю». У період карантину, який досі діє на території України, ця фінансова допомога може бути реалізована без вашого візиту до установи, що займається виплатою коштів. Діє така система з першого дня після подачі заявки, а це означає, що не потрібно чекати тижнями та навіть місяцями, як це часто буває, коли йдеться про будь-які державні виплати.

Як відбувається реєстрація?

Сьогодні вона максимально проста, адже вам треба мати всього дві заяви: перша – про надання статусу безробітного, а друга – про призначення виплати з безробіття.

На яку суму можна розраховувати?

Якщо говорити середній розмір фінансової підтримки, то дати однозначну відповідь, на жаль, неможливо, оскільки цей показник є індивідуальним для кожного українця.

Від чого він залежить?

Відповідаємо: перше – заробітна плата людини, яка залишилась без роботи; друге – її страховий стаж і останнє – причина звільнення. Фінансова допомога реалізовується відповідно до того, скільки триває період безробіття, у відсотках до її чітко визначеного розміру.

Відповідно до параметрів, зазначених вище, мінімальний та максимальний розмір фінансової підтримки держави становить 1000 гривень та 8 408 гривень відповідно. Пам’ятайте, що максимальна сума цього виду допомоги не може бути більшою за прожитковий мінімум у чотирикратному розмірі, якщо говорити про осіб, що є працездатними.

Як довго держава буде виплачувати кошти з безробіття?

Розраховувати на підтримку, тривалішу ніж 360 календарних днів, не слід. Та якщо ви – особа передпенсійного віку, то цей показник подвоюється – усього 720 днів. Для осіб, які звільнилися за власним бажанням, загальна кількість днів, упродовж яких можливе отримання фінансової підтримки від держави становить 270 календарних днів. Обов’язкова умова – стати на облік в ДСЗ.

Якщо я працював (працювала) неофіційно, чи можу в такому разі розраховувати на хоча б мінімальну виплату від держави?

Так. Якщо вам до 35 років та ви не маєте трудового стажу, адже були неоформлені офіційно, можете розраховувати на призначення мінімальної фінансової підтримки на період самого карантину та впродовж одного місяця після того, як він скінчиться. Далі розмір виплати зменшиться та становитиме 650 гривень. Кошти будуть нараховуватися всього 180 днів.

Якщо ж ви старші за 35 років та з якихось причин працювали неофіційно, на жаль, ви не можете розраховувати на підтримку держави.

Що таке допомога з часткового безробіття та хто має право її отримати?

На цей вид виплат можуть розраховувати працедавці-власники малого та середнього бізнесу, діяльність якого постраждала за період карантину. Ці фінанси мають бути направлені на виплату заробітних плат працівникам, які постраждали від скорочення оплачуваного робочого часу. Обов’язкова умова отримання коштів – наявність укладеного трудового договору між роботодавцем та працівником.

Які документи має подавати підприємство, аби отримати фінансову допомогу, а головне – куди?

Ця місія покладається на плечі працедавця: упродовж одного місяця (30 днів) від моменту призупинення (скорочення) діяльності він повинен звернутися до центру зайнятості за місцем реєстрації платника єдиного внеску. Подати потрібно 4 документи: 1 – заява щодо отримання виплати (довільна форма); наказ, у якому зазначена дата початку скорочення діяльності (копія); відомості про працівників, що мають право на фінансову підтримку; довідка про те, що єдиний внесок на державне соціальне страхування сплачено за останні 6 місяців.

На який розмір виплати розраховувати?

Розмір мінімальної заробітної плати в Україні становить 4 723 грн. Допомога під назвою «виплата з часткового безробіття» не може бути більшою за цю суму (щомісяця).

«Призова Варта» сподівається та щиро бажає кожному українцю бути фінансово стабільним та не залежати від тимчасових фінансових труднощів. Та якщо ви все ж перебуваєте в скрутному становищі, маємо надію, що наші поради допоможуть вам скоріше з нього вийти!