Как экономить на общественном транспорте. Советы от Призовой Варты

Як економити на громадському транспорті. Поради від «Призової Варти»

Життя сучасної людини просто неможливе без використання громадського транспорту. Дістатися на роботу, на зустріч, у спортзал на маршрутці чи тролейбусі – дешево та відносно зручно. Але навіть на цьому можна непогано заощадити! Як? «Призова Варта» ділиться секретами з вами!

Безконтактні картки

Ще не обзавелися безконтактною карткою метро або Kyiv Smart Card? Зробіть це негайно, якщо хочете заощадити. Радимо поповнювати їх на 50 поїздок. І хоча доведеться віддати відразу значну суму, ви все одно непогано економите: разовий проїзд становитиме не 8, а 6,5 грн.

Комплексні проїзні

Якщо ви регулярно користуєтеся метро й наземним транспортом, тоді найвигідніше придбати комплексний проїзний на певну кількість поїздок. У чому ж економія? Поїздки знімаються, коли ви користуєтеся, наприклад, метро, швидкісним трамваєм, а ось наземний транспорт в цьому випадку виявляється безлімітним.

Найбільш економним варіантом для тих, хто щодня використовує тільки один вид транспорту, буде придбання проїзного з необмеженою кількістю поїздок.

Безкоштовний проїзд

Мова піде не про те, як проїхати «зайцем», хоча багато людей практикують і цей спосіб заощадити. Є певні категорії населення, які мають право на безкоштовний проїзд у громадському транспорті.

До таких належать: ветерани війни, учасники бойових дій, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи, пенсіонери за віком, ветерани органів внутрішніх справ, ветерани податкової міліції, ветерани Державної пожежної охорони, діти, позбавлені батьківського піклування, сироти та діти з багатодітних сімей.

Також варто не забувати: діти до 6 років мають право на безкоштовний проїзд у громадському транспорті.

Пільги студентам

Заощадити 50% вартості проїзду в поїздах (не рахуючи люксові і купейні варіанти) можна при наявності студентського квитка. Дуже зручно те, що знижка діє цілий рік, навіть улітку. Більше того, студенти можуть вигідно користуватися не тільки залізничним транспортом: у кожному навчальному закладі є профорг, закріплений за групою. Його прямим обов’язком є замовлення проїзних на різні види транспорту, обмежену й безлімітну кількість поїздок. Вони також обходяться студентам в рази дешевше.

Так що наполегливо рекомендуємо всім вступати до ВНЗ: так ви не тільки наберетеся знань, а ще й непогано заощадите на транспорті!

Економія в подорожі

Досвідченим мандрівникам радимо не купувати разові квитки, адже найчастіше короткі поїздки в Європі коштують дорожче, ніж тривалі. Обирайте в альтернативу разовим квиткам добові та групові (якщо зібралася компанія до 5 осіб).

Рекомендуємо також застосувати екологічний варіант – пересування на міських велосипедах. Узяти в оренду цей вид транспорту можна на відповідних сайтах, що надають такі послуги. Їх легко можна знайти, зробивши запит із текстом «city bike» і назвою потрібного міста.

І остання порада: пам’ятайте про різні вигідні пропозиції. Йдеться про промокоди на поїздки. Перед тим, як придбати квиток на сайті, переконайтеся, що перевізник не пропонує ніяких знижок. Наприклад, за підписку ви легко можете отримати промокод, який допоможе заощадити!  Чому б і ні?

Сподіваємося, що поради від експертів «Призової Варти» допоможуть вам, де б ви не були! Не забувайте всі ці правила – і ви здивуєтеся, як просто можна економити на громадському транспорті!