Что скрывает Розетка. Призварта расскажет

Уся правда про Розетку: що приховує та як досягла успіху

Rozetka.ua – це найбільший інтернет-магазин в Україні, створений Владиславом Чечоткіним і його дружиною як спільний бізнес-проект.  Сьогодні українці просто не уявляють свого життя без магазину, де «знайдеться все», називаючи його «українським Амазоном». І це дійсно так: щорічний обіг майданчика, що становить сотні мільйонів доларів, яскраве тому підтвердження. 

«Призова Варта» вирішила дізнатися, що ж приховує цей успішний проект і як його розробнику вдалося досягти таких неймовірних висот.

Із чого ж все почалося?  Як це зазвичай буває, усе геніальне трапляється спонтанно. Rozetka з’явилася, коли дружина Владислава Чечоткіна захотіла створити онлайн-магазин парфумерії. У 2005 році, вважаючи магазин в інтернеті не найнадійнішим місцем для продажу, усі постачальники відмовилися від божевільної ідеї жінки. Сьогодні на Розетці ви легко знайдете не тільки парфумерію, але і їжу, одяг, взуття, книги й навіть спиртні напої.

Маючи величезний досвід у сфері продажу, Чечоткін почав працювати над проектом у вересні 2004 року, а в червні 2005 вже стартувала його реалізація. 250 тисяч доларів – таким був внесок до бізнесу в перший рік його функціонування.  Усім знайомий логотип маркетплейсу теж був розроблений не відразу.  Спочатку команда придумала назву й тільки після цього – підібрала яскравий логотип. Варіантів було мільйон, серед них – і сумна, і щаслива, і задоволена «розетка», але кінцевим результатом стало кругле обличчя з привітною посмішкою, як стверджує Владислав, чимось схоже на нього самого.

До 2008 року в компанії все розвивалося стабільно, аж поки не нагрянула економічна криза.  Продажі Розетки значно впали – більше, ніж на 30%.  Однак навіть це не змогло відбити неймовірне бажання Чечоткіна розвинути свою справу до неймовірних масштабів. Тому він обрав таку тактику: компанія стала закуповувати ще більше товарів у виробників із метою формування нижчої ціни для своїх клієнтів. Чи правильним був вибір саме цього плану дій – судіть самі по тому, що сьогодні являє собою маркетплейс під назвою Розетка.

Як розвивається Розетка зараз? Сьогодні інтернет-магазин працює за системою франчайзингу, головною метою якого є збільшення кількості дійсних партнерів. Найважливіший критерій при їхньому відборі – цілковита відповідність вимогам компанії щодо якості товарів і рівня роботи з клієнтами.  Розетка ж у свою чергу зобов’язується надавати своїм компаньйонам торгові майданчики – місце, де вони зможуть повністю реалізувати власну продукцію і знайти «свого» покупця. Ще один неймовірно показовий факт: щомісяця асортимент інтернет-магазину збільшується на 2-3 тисячі позицій, ба навіть більше, а число унікальних користувачів сайту давно перевищила 5 мільйонів за той же проміжок часу.

Що ж приховує Розетка? Єдине, чого ми не можемо знати напевне – обіг проекту, адже цю інформацію Владислав Чечоткін непохитно тримає в таємниці. Усі оцінки й прогнози ділових видавництв засновник компанії спростовує, при цьому не називаючи конкретних цифр, а лише окреслюючи загальну картину приросту у відсотках. Лише одне Чечоткін не приховує: обороти конкурентів головного інтернет-магазину країни становлять у рази менші суми.

Успішний бізнесмен не планує зупинятися на досягненому: він жадає вийти на світовий ринок і вже робить для цього все можливе. 

А «Призова Варта» поспішає нагадати, що Владислав Чечоткін точно не мав би такого успіху, не пройшовши тернистий шлях довжиною в 14 років. Нехай його приклад надихає вас на схожі, не менш вдалі звершення!