Уся правда про рекламу: вплив на психіку людини, ілюзія обману

Чи знаєте ви первісну функцію реклами? Вона покликана інформувати потенційного покупця про той чи інший продукт, послугу. Але що ми бачимо в сучасному світі, де на кожному кроці можна зустріти чергову маркетингову хитрість? Реклама давно стала інструментом не тільки інформування, але ще і впливу на психіку людини. «Призова Варта» вирішила розібратися в цьому питанні й з’ясувати, як же реклама впливає на сучасного споживача. Отже, ТОП-5 прийомів, які безперечно здійснюють на нас вплив.

1. Відвертість

Зараз саме цей показник просто зашкалює в сучасній рекламі. Чому? Люди просто-таки перенаситилися лестощами й прямими закликами придбати продукт у цей же момент. І хитрі рекламісти розуміють це, намагаючись показувати все таким, яким воно є. Геніально ж! Ви можете не вірити, але це точно працює й впливає на вас.

2. Підкріплення, або думка експертів

Сьогодні майже в кожній рекламі можна побачити зірок: співаків, телеведучих, танцюристів, модних експертів. Запевняйте себе скільки завгодно в тому, що ви на таке «не ведетесь», але на підсвідомому рівні вами керує наступний мотив. Купуючи те, чим нібито користується лідер думок, ви наближуєте себе до нього. А хто відмовиться бути всіма улюбленим і мегапопулярним?

3. Ілюзія успіху

Дивно, але саме цей виверт є найдавнішим і найбільш ефективним. Люди завжди шукають чарівний засіб, який здатний зробити їх багатими, успішними, здоровими й красивими. «І звичайно ж це може саме наш продукт!», – кричить із усіх боків чергове рекламне оголошення. І ви вірите йому.

4. Уявне співчуття

Називати нескінченну кількість переваг товару і його характеристик – минуле століття. Куди ефективніше викликати в покупця співчуття, особливо якщо він – сентиментальна й емпатична людина. Як цього досягти? Сумна музика на фоні, невимушений текст, сумний сюжет – усе це здатне виманити з вас останні гроші.

5. Тиск із боку більшості

Ще однією маніпуляцією й інструментом впливу на наш мозок є використання в рекламі прийому «вибору мільйонів». Усе дуже просто: ми свідомо надаємо перевагу тому товару, яким користується багато людей. І не варто заперечувати й дивуватися, адже це характерно для кожного й закладено в нашій ментальності.

Три найпотужніші складники ефективного впливу – це розголос серед великої аудиторії, емоційність і якомога більша кількість повторень рекламного звернення. Можна зробити висновок, що саме завдяки нав’язливості й повсюдному розповсюдженні реклами ми й схиляємо свій вибір на користь того чи іншого товару.

Звичайно, ви ніяк не захистите себе від реклами – докучливої і часом навіть небезпечної. Впливаючи на людину, вона здатна деформувати її свідомість і змінити систему цінностей. Але експерти проекту «Призова Варта» запевняють: насправді це не так страшно, якщо намагатися протистояти. Наприклад, ставитися до реклами якомога критичніше, а також не сприймати її всерйоз.