Усе про розіграші в Україні: обман чи гроші

На сьогодні день розіграші – це, мабуть, найбільш простий і доступний спосіб отримати приз, від якихось дрібних, але приємних речей до великих і значущих – грошей, машин і навіть квартир. Що тільки не придумають для того, щоб ви, споживачі, були лояльними до бренду.

Сьогодні проект «Призова Варта» розповість, які найпопулярніші розіграші в Україні, і нагадає про базові правила, які потрібно знати, щоб не попастися на шахраїв.

Ігровий маркетинг дуже популярний в Україні. Це можна пояснити менталітетом українців і ставленням до грошей. Дослідження свідчать: ми схильні вважати, що гроші – це те, що дається важко, завдяки безлічі докладених зусиль і навіть страждань. Тому люди важко з ними розлучаються, не люблять витрачати їх на себе, відкладають «на чорний день», забуваючи, що грошові кошти – це, перш за все, енергія, вони люблять легке ставлення до себе.

Тут на допомогу приходять розіграші – відмінний спосіб отримати те, що або не можеш собі дозволити, або ж можеш це придбати, але відкладаєш покупку в довгий ящик, знаходячи безліч виправдань. Йдеться про різні гівевеї, суть яких – залучити вас в якості споживача контенту на сторінку і «змусити» залишитися тут після проведення конкурсу. Начебто все просто і досить прозоро: виконуєш всі умови і стаєш претендентом на виграш призу. Але навіть тут процвітає шахрайство. Дуже часто в гівах виграють підставні люди, переможець не отримує свій приз і ще куди гірше – коли в перевіреному чаті вас знаходить «організатор» (та ж аватарка, той же нікнейм, що вам відомі). Але потім виявляється, що це аферист з фейковий аккаунтом, який просто вирішив заробити на обмані.

Тому будьте пильні: завжди перевіряйте умови конкурсів, які проводяться в інтернеті і ніколи не відгукуйтеся на запрошення до гівів, якщо вам відразу надсилають реквізити. Також не лінуйтеся читати відгуки – людей про компанію / людину, яка проводить розіграш, про конкурси, які проводилися раніше (якщо проводилися взагалі). Це вбереже ваші нерви.

Організація творчих конкурсів серед споживачів – ще один популярний вид ігрового маркетингу в Україні. Звичайно, він не користується таким попитом, як конкурси, в яких для участі і перемоги потрібно докладати мінімум зусиль. Часто компанії влаштовують різні змагання, в яких вибирають кращу креативну ідею або навіть оголошують про конкурси, де призом виступає можливість стати частиною команди відомої компанії. Але в творчих конкурсах теж не все так райдужно, як може здатися на перший погляд. Часто недобросовісні організатори просто роблять це для того, щоб не витрачати гроші на команду креаторів, збирають ідеї людей, яких спокусив дуже значний приз, і просто зникають. Щоб не стати жертвою такої схеми, обирайте лише ті творчі конкурси, в чесності яких впевнені на 100%. Скористайтеся рекомендацією друзів або знайомих, читайте відгуки про компанію-організатора. Можливо, це новачок на ринку і ви навіть не чули про нього. У такому випадку варто засумніватися в його чесності.

Ще один вид акцій, про який ми сьогодні поговоримо – конкурси з грошовими призами. Згідно з умовами таких конкурсів, їх можуть отримати споживачі, які зібрали необхідну кількість упаковок товару або ж просто замовили певну кількість товарів компанії і автоматично стали учасниками акції. Цей спосіб є дуже популярним серед українців, адже часто вони замовляють товари не тому, що хочуть виграти гроші, а просто тому, що ці товари потрібні їм у побуті. Потім, за допомогою лототрону, визначають переможця, який і отримає грошовий приз. Навіщо компаніям дарувати гроші українцям? Усе просто: такий процес сприяє зростанню клієнтів і їх лояльності, а значить – збільшує прибуток. У цій сфері шахраїв найбільше – коли справа стосується грошових призів, українці готові робити що завгодно, навіть ділитися своїми даними з потенційно небезпечними людьми.

Пам’ятайте: перш, ніж брати участь, потрібно ретельно вивчити ринок – яка компанія дійсно вручає грошовий приз переможцям, що зазначено на сайті, чи не викликає він ніяких підозр. Ще один важливий момент – чи не тиснуть на вас, чи не змушують ділитися своїми конфіденційними даними. Якщо хоча б один пункт збігся, сміливо відмовляйтеся від участі в таких акціях. Швидше за все, це аферисти.

Звертайте увагу на компанії, які не приховують своїх переможців. Наприклад, компанія «Імідж Клуб», яку ми неодноразово перевіряли, використовує такий вид ігрового маркетингу і, як виявилося, робить це відкрито і чесно. Але не потрібно тішити себе надією, що вийде виграти з першого разу: цей вид розіграшів має на увазі тривалий процес, в якому беруть участь тисячі людей, а переможець всього один. Це часто породжує сплеск негативу в інтернеті, адже виграти хочуть всі.

Різні види ігрового маркетингу – ефективний інструмент просування, знайомий всім. Цим вже нікого не здивуєш. Розіграші активно використовують бренди, компанії і лідери думок. «Призова Варта» бажає вам стати саме тим щасливчиком, який отримає свою перемогу без зустрічей з аферистами, нервів і втрат для себе!