Скільки в Україні багатих людей і скільки потрібно заробляти, щоб вважатися багатим

Прірва між багатими і бідними українцями, на жаль, дуже велика. Експерти відзначають, що до середнього класу належить менше 20% населення України, а скільки ж до багатого? І скільки потрібно заробляти, щоб вважатися заможною людиною? Розповідає «Призова Варта»!

При вивченні цього питання варто звертати увагу на кілька складників: по-перше, скільки ми витрачаємо і чи знаходяться наші потреби і можливості в балансі при існуючому доході. Зв’язок між доходами і витратами й визначає приналежність до певного класу – хочеш «перескочити» на клас вище, значить заробляти потрібно більше, ніж витрачати.

Україну, на превеликий жаль, не можна назвати економічно розвиненою країною, адже для цього кількість громадян, що належать до середнього класу, має бути в межах 50% (у нас це число – лише 20%). Це означає, що людина, яка налжеить до цих 20%, заробляє мінімум 10 000 гривень, що не відповідає поняттю «середній клас» в інших країнах. За прикладами не потрібно далеко ходити – візьмемо сусідню Польщу. Там, щоб вважатися середнім класом, потрібно заробляти 1300 доларів без урахування податків. І переносимося в Київ: «вижити» тут на зарплату в 10 тисяч без власного житла і додаткового заробітку майже неможливо (а це вважається середнім класом!).

Одна з відомих формул багатства виглядає так: ваш вік помножити на дохід (річний) і розділити на 10. Якщо в результаті вийде число, менше всіх ваших активів (якщо є власне житло, засоби пересування, коштовності та інше) – вітаємо, ви – багач!

Якщо ж результати схожих тестів або формул вас не радують, не поспішайте засмучуватися: щоб вважатися багатою людиною, зовсім не обов’язково бути власником мільйонів доларів, досить просто вміти відкладати і не витрачати гроші до втрати пульсу. Почніть свій шлях до багатства з відповідального і дуже важливого кроку – придбання власного житла. Цей актив – ваша гарантія стійкості до непередбачених життєвих ситуацій. Знайдіть свій баланс і тоді все вийде!

І нарешті головне питання: скільки ж потрібно заробляти, щоб читатися багатим в Україні? Відповідаємо: виходячи з усього вищесказаного, українець повинен заробляти мінімум 1000 доларів, щоб вважатися багатим, але при дотриманні важливої умови: наявність інших активів.

І наостанок трохи статистики. Державна податкова служба говорить, що на початку 2020 року майже 2 тисячі українців задекларували доходи розміром понад 1 мільйон гривень. Тож не дивно, що найбільше мільйонерів проживає в Києві – столиці України та місті можливостей. Слідом за Києвом за кількістю багатіїв розташувалися Харків і Дніпро.

«Призова Варта» робить все для того, щоб наблизити українців до заповітного слова «багатство». Для цього ми перевіряємо і радимо вам різні компанії, які влаштовують маркетингові акції і дарують гроші за участь в них. Але пам’ятайте: щоб вважатися багатим, не потрібно для цього зривати куш. Досить просто знайти свою «золоту середину» і вміти грамотно розпоряджатися коштами.