Ось і закінчилися святкові вихідні. Саме час зібратися з силами і приступити до роботи. Але перед тим, як це зробити, потрібно згадати про одне простий, але дуже важливий крок на шляху до фінансової грамотності. Який? Загляньте до своїх гаманців і підрахуйте, з яким бюджетом ви почали 2020-ий. Не влаштовують цифри? Виною всьому Новий рік, на святкування якого ми всі звикли витрачати чималі суми.
Сьогодні «Призова Варта» розповість, у скільки українцям обійшлося це гучне свято!
М’ясо
«Який Новий рік без головної страви – м’яса?» – подумали наші люди й кинулися купувати птицю: індика, качку й гусака, щоб побалувати рідних дорогими стравами. Що ж до цін на ці делікатеси, то все залежить від їхньої ваги: на ринку птицю можна було знайти за 150-450 грн.
Також варто згадати і про інші види м’яса: ціла курка коштувала 80-100 грн, свинина – 150-180 грн, яловичина – близько 200 грн за кг.
Овочі та фрукти
Якщо купувати фрукти в недорогих супермаркетах, а не в першому-ліпшому магазині, ціни якого напередодні Нового року просто захмарні, то можна було непогано заощадити. І хоча супермаркети теж підвищили цінник на багато позицій, це не сильно позначилося на гаманцях українців.
Наприклад, до Нового року кілограм мандаринів можна було купити за 28 грн, 31 грудня ціна трохи підросла – до 30-35 грн за кг. На ринку ж зустрічалися ціни 40-45 грн за кілограм усіма обожнюваних цитрусових. Любителі екзотичних фруктів, наприклад, ананасів, витратили на їхнє придбання 80, а то й 100 грн за кг. Гранат обійшовся українцям дешевше – 50 грн.
Тим, хто заметушився в останній день перед настанням нового року, було досить складно знайти потрібні інгредієнти для традиційних страв, особливо салатів. Загалом, ті, хто все ж «урвав» все необхідне на олів’є, віддали непогану суму, адже овочі подорожчали на 36%.
Спиртне
У популярних супермаркетах (Ашан, Фора, Сільпо, АТБ, Метро) можна було знайти алкоголь за приємними цінами, адже діяли новорічні знижки. Українці купували вино, коньяк, джин, текілу, мартіні й інші спиртні напої, а найбільш доступним було шампанське – один із головних символів Нового року. Ціна стартувала від 60 грн за пляшку, але українці віддавали перевагу ігристому в середньому за 100-120 грн. За другий по затребуваності напій – горілку – викладали 95 гривень за 0,5 л.
Підбиваючи підсумок, можна сказати, що стіл на Новий рік обійшовся українцям у кругленьку суму від 2000 до 3500 грн.
Розваги
Щоб подивитися на головну ялинку країни й відпочити, гуляючи по площі, не потрібно було віддавати купу грошей. Але що робити з частуваннями, які звідусіль манили своїми неймовірними ароматами й таким апетитним зовнішнім виглядом? Звичайно, українцям довелося на них витратитися: ціна за улюблений мільйонами зігріваючий напій – глінтвейн – стартувала від 65 грн за маленький стаканчик, а маленька шпажка шашлику досягала 150 грн.
Ну і як же без зимових видів спорту? Для любителів поганяти на ковзанах мінімальний цінник на цю розвагу становив 140 грн. Також для тих, хто вперше ставав на лід, окремо оплачувалися послуги інструктора.
Новорічні подарунки
Подарунки – це те, чого завжди з нетерпінням чекають усі без винятку, а особливо діти. Статистика свідчить, що більшість українців витратили на новорічні презенти менше 1500 грн. Слідом за ними йдуть ті, у кого була можливість виділити на подарунки більше коштів – близько 3500 грн. І, на превеликий жаль, найменше людей (близько 6,8%) витратили на приємності для рідних від 10 тисяч гривень і більше.
«Призова Варта» бажає всім українцям мати можливість виділяти на святкування Нового року стільки, скільки ви захочете, а не те, що диктує ваш гаманець! Маємо надію, що новорічні свята залишили тільки приємні емоції й неймовірні спогади, незважаючи на всі витрати!