Сімейний бюджет: як витрачати менше, але жити краще

Сімейний бюджет: як витрачати менше, але жити краще

В Україну прийшла справжня спека, а разом із нею – сезон весіль! Для непідготовлених молодят планування сімейного бюджету може стати ударом. «Призова Варта» підкаже, як у шлюбі витрачати менше, але жити краще.

Визначте тип бюджету

Загальний. Подружжя складає свої зарплати в один «конверт», і виходячи з цієї суми розподіляє гроші за статтями витрат.

Роздільний. Загальні обов’язкові витрати ділите навпіл, а решту грошей кожен залишає собі.

Змішаний. Вдалий варіант для подружжя з нерівним доходом. Кожен кладе в загальний котел суму, орієнтуючись на зарплату.

Створіть резервний рахунок

Офрміть у банку загальний рахунок на якусь глобальну мету. Це зручно, це зближує та мотивує вас, як родину, всіма силами цю мету здійснити.

Плануйте, на що витрачати, згідно з категоріями витрат

Планування – основа правильного бюджету. Записуйте доходи й витрати або встановіть спеціальний додаток. Деякі синхронізуються зі смартфоном і комп’ютером, і вести його можуть всі члени родини.

Наводимо приклад статей витрат: їжа, оплата житла, медицина, зв’язок і інтернет, транспорт, краса та гігієна, покупки для будинку, одяг і взуття, дозвілля.

Заощаджуйте на харчуванні

На їжу у багатьох людей йде велика частина грошей. Молодь любить посидіти в закладах замість виснажливого готування. Заради економії перетворіть це в спільний ритуал, традицію. Хтось чистить і нарізає, інший відповідає за основний процес або миє посуд. Додайте улюблену музику, серіал або бесіду.

Ви заощадите гроші, відмовившись від частих походів по закладах. З’явиться особлива домашня атмосфера, в яку захочеться запросити гостей на смачний обід.

Йдіть за покупками разом

Так ви не витратите багато, тому що будете стримувати один одного від необов’язкових покупок. Коли людина йде на шопінг сама, їй властиво витрачати більше, адже треба ж чимось розважитися на самоті.

Обговорюйте витрати

Зрештою, пам’ятайте, що сімейний бюджет – це не тема для обману або вивертів. Попереджайте другу половинку про великі витрати. У родині фінансових секретів бути не повинно. Радьтеся, ставтеся до грошей один одного з повагою, але й скупості не допускайте – разом можна вирішити будь-які фінансові труднощі.

Пам’ятайте, що головний секрет щасливої родини – це любов і повага. Гроші грають важливу роль, але грамотний бюджет не скласти без теплих відносин один до одного. «Призова Варта» бажає вашій родині якомога більше любові, радощів та грошей.