Психология бедности

Психологія бідності. Звички, які не дають вам розбагатіти

«Поки я працюю 24/7 за копійки – вони крадуть мої гроші», – так зазвичай кажуть ті, хто живе від зарплати до зарплати. Бідні люди завжди звинувачують інших у своїх проблемах, замість того, щоб працювати над собою та вдосконалюватись. Сьогодні експерти проекту «Призова Варта» розкажуть, що таке психологія бідності та які звички не дають вам розбагатіти.

Психологи із усього світу вже довгий  час вивчають питання фінансової нерівності людей. Статистика показує, що психологічні фактори найбільш впливають на достаток людини. Команда проекту «Призова Варта» визначила головні ознаки бідності.

1. Одним із цікавих фактів є те, що багаті люди, коли їм не вистачає грошей, починають шукати способи додаткового заробітку, а бідні вирішують витрачати менше. Заможні направляють свою енергію та сили не на утримання коштів, а на їх примноження.

2. Ви, напевно, чули прислів’я: «Скупий платить двічі». Так от, це дійсно правда. По-перше, ви витрачаєте час на пошук товарів зі знижками, який могли б присвятити, наприклад, прочитанню професійної літератури. По-друге, речі з низькою ціною зазвичай не дуже якісні. Вони швидко псуються і вам необхідно купувати знову і знову. І як результат – ви переплачуєте.

3. Люди із «синдромом бідності» завжди чекають кращого життя. Але як воно настане, якщо нічого для цього не робити? До вас не прийде нова робота, поки не почнете активно її шукати. Ви і далі будете заздрити знайомим, котрі перевершили вас у фінансовій стабільності та кар’єрі. То ж чи не пора піднятись з ліжка та просто почати робити хоч щось, аби змінити своє положення?

4. До речі, про заздрість…Серед ваших знайомих стовідсотково є ті, кого ви вважаєте повністю фінансово забезпеченими, яким, на вашу думку, багатство впало, як сніг на голову. Це прояв, так званої, «чорної заздрості». Та чи не задумувались ви, що саме це не дає рухатись вперед? Спробуйте позбутись негативу та не порівнюйте себе із оточуючими. Ви унікальні, повірте!

5. Якщо ж не впевнені у своїй винятковості, то це признак того, що ваша самооцінка не на належному місці. Психологи стверджують, бідні люди не вірять у власні сили та можливості. «У мене нічого не вийде, я нічого не вмію та не знаю», – найчастіше можна почути із вуст людей із низькою самооцінкою. Впізнали себе? Радимо бути більш впевненими в своїх діях, рішучими та відповідальними.

6. Контроль над витратами – основа фінансової стабільності. Як це зробити? Все, що необхідно, – записник і ручка. Фіксуйте всі витрати та надходження, тоді в кінці місяця не виникне питання: куди поділись усі мої гроші?

Пам’ятайте, що ваше життя лише у ваших руках. То ж починайте змінювати його прямо зараз!