Онлайн проти офлайн: як змінилося життя в Україні

Початок 2020-го… Українці ще не розуміють, наскільки кардинально зміниться їхнє життя завдяки слову «пандемія».

Весною вже лунають перші «дзвіночки»: в університетах попереджають про двотижневий карантин, а через деякий час взагалі – запроваджують суворий локдаун. У цій статті ми не будемо зосереджувати вашу увагу на тому, наскільки українці переоцінили ставлення до власного здоров’я та нагадувати вам про дотримання карантинних норм. Сьогодні поговоримо про наслідки переходу з офлайну в онлайн: що саме зазнало значних змін, а головне – як це вплинуло на життя українців.

Офіс – зло?!

Значну частину свого життя ми присвячуємо роботі, і більшість працевлаштованих українців трудяться саме в офісах. Тож першою справою, звісно ж, варто зачепити питання роботи в них.

Пояснювати, чому люди з офісу перейшли до власних осель, думаємо, не варто. Одне можемо сказати точно – після карантину офіс уже не назвеш комфортною зоною, як це було раніше. Для багатьох він, навпаки, став своєрідною «червоною зоною». Пандемія допомогла збагнути, що можна бути продуктивним не лише безпосередньо на роботі, але й вдома (звісно, якщо дотримуватися правил тайм-менеджменту). Горде звання офісів 21-го століття відтепер носять не оупенспейси, які у своєму стандартному вигляді зовсім не підпадають під карантинні норми, а платформи Zoom, Teams, Slack, Telegram та інші. Уявіть лише, скільки «віддалених працівників» почали користуватися цими сервісами: користувачів Зуму після весняного локдауну стало в 20 разів більше, ніж було до його введення!

Переворот у свідомості відбувся і у власників бізнесу та тих людей, чия робота вимагала постійних відряджень. Безперечно, нові країни – це завжди чудові емоції, незабутні враження від краєвидів. Але ж не тоді, коли ти «насолоджуєшся» ними з вікна нарадового кабінету під час зустрічі з партнерами. Тому зараз ці люди нерідко здивовано говорять: «Навіщо я витрачав так багато часу та сил на перельоти, якщо всі зустрічі можна було проводити онлайн, навіть не виходячи зі свого кабінету?»

Дистанційне навчання: біль усіх студентів та школярів чи справжнє відкриття

«У комп’ютер» перейшла не лише робота, але й навчання. Студенти провідних ВНЗ України не приховують, що надмірне бажання правильно організувати навчальний процес в університетах призвело до ще більшого хаосу. Проте, так було лише під час весняного локдауну. З новим навчальним роком прийшли й нові порядки, чіткий графік, семінари та лекції онлайн. Студенти усвідомили, скільки часу можна зекономити за рахунок дороги до університету, зборів до нього, дороги додому. Цей дорогоцінний час можна витратити на сон, власний розвиток, давно забуті хобі. Навчання онлайн дало студентам набагато більше волі, адже вони мали право не вмикати камеру під час семінару, якщо того не вимагає викладач. Добре це чи погано, вирішувати лише вам. Назвемо лише кілька переваг та недоліків такого виду навчання. Наприклад, до плюсів належить можливість вільно висловлювати свої думки без страху про те, що тебе засміють однолітки, можливість поєднувати (до прикладу, прослуховування лекції з нескладними хатніми справами), економія ресурсів тощо. До мінусів можна віднести хіба що відсутність «живого» спілкування та велику кількість часу, проведеного за монітором (негативний вплив на зір, знову ж таки, якщо нехтувати елементарними правилами).

Онлайн-покупки в очах старшого покоління

Завдяки пандемії старшому поколінню довелось опанувати технології: тепер українці із більшим задоволенням створюють трафік на сайтах, а не черги на касах супермаркетів. Багатьом вдалося відкрити для себе зручність доставок продуктів, збалансованих меню та навіть готових наборів для приготування. У багатьох родинах це навіть допомогло різним поколінням стати ближчими: молодші взяли на себе місію пояснити старшим, як працюють різноманітні сервіси, які роблять життя простішим. Про безпеку вони також не забули – своїм обов’язком українці вважають уберегти своїх батьків, дідусів та бабусь від шахрайства в інтернеті. До речі, ми також неодноразово про це розповідали у своєму блозі, тож радимо вам освіжити ці матеріали в пам’яті. І звісно ж, не можемо не згадати про поступовий відхід готівки на другий план. Зі збільшенням кількості упевнених користувачів інтернету зросло й число безготівкових розрахунків, що значно спростило українцям життя.

Пандемія змінила не лише світ, але й кожного громадянина. Цю епоху точно можна назвати часом переходу людства з офлайну в онлайн. Українці ще довго згадуватимуть ці часи, адже вони переформатували все: навчання, роботу, звичний режим життя. Змінилися навіть міжособистісні стосунки. Команда «Призової Варти» бажає всім, хто прочитав цю статтю, міцного здоров’я та усвідомлення того, що всі зміни в нашому житті ведуть лише до позитивних наслідків. Навіть, якщо здається, що вас насильно замкнули в чотирьох стінах будинку та перевели в онлайн проти вашої волі, змініть своє ставлення до цього. Приділіть час рідним, прислухайтеся до свого внутрішнього приспаного «Я». І пам’ятайте: найліпший час для того, щоб пізнати себе – просто зараз!