Самые перспективные ниши для открытия бизнеса в странах СНГ

Найбільш перспективні ніші для відкриття бізнесу в країнах СНД

            Перед тим, як відкрити власний бізнес, кожна людина ретельно вивчає ринок, щоб зрозуміти, в яку ж справу варто вкластися, а яка навряд чи принесе бажаний прибуток. Наші поради навчать вас не лише витрачати власні заощадження грамотно, але й неодмінно допоможуть їх примножити.

Ми підібрали топ-10 найбільш перспективних ніш для відкриття бізнесу. Поїхали!

  • Сільське господарство.

Бізнес в аграрній сфері дуже прибутковий завдяки сприятливій обстановці на світовому ринку сільськогосподарської продукції. До того ж, держава завжди підтримує цю сферу шляхом надання різноманітних податкових пільг, надання субсидій відсотковим ставкам по кредитах, збільшення фінансування. Якщо ви хочете відкрити свою справу в сільському господарстві, зверніть увагу на сферу виробництва кормів і сої, зернових культур, особливо пшениці, а також молочного тваринництва.

  • Утилізація відходів.

Уявіть, що станеться з мегаполісом, якщо система видалення рідких і твердих відходів вийде з ладу хоча б на день. Відсутність каналізації й вивезення сміття можуть спровокувати різні хвороби. Місту прийде кінець, адже він просто потоне у відходах. Коли система знову запрацює, багатьом сферам життя доведеться відновлюватися впродовж довгих років. Тому варто замислитися над впровадженням програм по створенню систем управління відходами. До таких можна віднести очисні споруди для побутових і промислових викидів.

  • Розумні матеріали.

Розумні матеріали можна розділити на споживчі й промислові. До споживчих належать тканини з характерними властивостями, наприклад, надміцністю. Що стосується промислових матеріалів, то це різні наноматеріали, інноваційні види покриття для техніки, а також будівельні матеріали, які змінюють свої властивості залежно від довкілля. Якщо ви хочете досягти кращого ефекту, то радимо зробити свій вибір на користь бізнесу, в основі якого будуть саме споживчі розумні матеріали, адже будівельні не мають належного попиту навіть у разі їхнього успішного проходження всіх випробувань.

  • Доставка продуктів і онлайн-продаж.

Сьогодні обсяг ринку онлайн-продажів і доставки продуктів дуже затребуваний і прибутковий. Завоювати цю сферу досить важко, адже незважаючи на свою перспективність, цей бізнес є досить складним і ризикованим. Чому? До прикладу, дуже непросто організувати процес зберігання й доставки продуктів, а ринок украй чутливий до ціни. До того ж, у споживачів є звичка купувати продукти в звичайних магазинах. Але світовий досвід доводить: якщо з’являється хороша онлайн-пропозиція, люди починають нею охоче користуватися.

  • Масові онлайн-курси.

Різні платформи, що надають можливість навчатися в інтернеті, набирають все більше популярності. Наявність цікавих лекцій, простих тестів для перевірки отриманих знань, нескладні домашні завдання, контрольні есе, а головне – активне спілкування учасників у межах проекту – усе це сприяє витісненню університетської освіти онлайн-навчанням. Раніше його ефективність і потенціал серйозно недооцінювали. Але зараз з упевненістю можна стверджувати, що впродовж декількох років схожі системи освіти стануть повноцінним аналогом університетів. Так що не втрачайте можливість і зв’язуйте свій бізнес саме з цією нішею – і ви точно не помилитеся.

  • Мобільні платежі.                                                      

Тільки вдумайтеся, скільки людей у світі користуються смартфоном. Їх колосально швидке поширення разом із популяризацією мобільного доступу в Інтернет відкриває неймовірно широкі можливості. Тому один з найперспективніших ринків – мобільні платежі. Для деяких галузей цей бізнес вже навіть встиг стати профільним, наприклад, для банків. Але й вони поступаються компаніям, що займаються іншими галузями. Різні технології й додатки для використання смартфону як засобу розрахунків – стовідсотково хороша затія в наш час.

  • Комерційна нерухомість.

Знайти якісний торговий центр, офіс або склад в місті з населенням менше 1 млн непросто. А попит – дуже великий. На користь будівництва комерційної нерухомості грає доступність земельних ділянок, невисока конкуренція на ринку й можливість у подальшому заробити на перепродажу. Проте є певні недоліки: мізерна кількість професійних компаній, що займаються управлінням нерухомістю, а також необхідність спілкування з місцевими чиновниками.

  • Автокомпоненти.

Виробництво комплектуючих для автомобілів завжди було й буде затребуваним на ринку, адже зараз мало кого здивуєш наявністю автомобіля – він є майже в кожного. Якщо ви вирішили завоювати саме цю нішу, пам’ятайте, що виробництва автокомпонентів повинні орієнтуватися на внутрішнього споживача. Але в країнах СНД існують переваги, які дозволяють знаходити ніші й для експорту. До таких можна віднести низькі ціни на сировину, електроенергію, а також велику кількість високотехнологічних виробництв. Будучи захопленим, ви з легкістю зможете почати спеціалізуватися на чомусь одному, наприклад, на виробництві двигунів або коробок передач, поставляючи їх на вітчизняний ринок. Якщо все піде вдало, в майбутньому ви розширите ринок продажів і на Європу.

  • Геологорозвідка, проекти у сфері надрокористування.

Оскільки країни СНД багаті на природні ресурси, популярністю користуються різні проекти по видобуванню вуглеводнів і дорогоцінних металів. Мало хто хоче займатися розвідкою й добуванням корисних копалин самостійно, тому на допомогу приходять покупці активів або партнери, які готові взяти ведення бізнесу на себе. Якщо ви зацікавлені в цьому, то варто пам’ятати, що першочергово треба звертати увагу на нафту, газ, дорогоцінні метали. Не забувайте, що проекти по освоєнню родовищ вимагають високих капіталовкладень, але охочих надати акціонерне фінансування – удосталь.

  • Франшиза.

Франшиза – це форма угоди, яку укладають між людиною або групою людей і торговою групою, на право використати їхню торгову марку у своїх комерційних цілях. Такий вклад має ряд переваг, що допомагає уникнути помилок, які допускають, розпочинаючи все з нуля. Наприклад, мінімальна ймовірність ризиків у зв’язку з професійною підтримкою франчайзера, наявність інформації про найбільш вдале місце для розташування ініціативи, а також аргументи того, що бізнес дійсно працює й має хороший прибуток. Франшиза не вимагає вкладень у створення бренду, технології.

Вибираючи нішу для відкриття бізнесу, не забудьте врахувати ваші особисті бажання, адже те, що здається затребуваним і прибутковим, може обернутися зовсім не успішним, якщо ви не «горите» цією справою. Сподіваємося, що тепер, озброївшись знаннями, вам буде набагато легше зробити цей доленосний вибір і зрозуміти, в якому ж саме напрямі рухатися далі. І нехай заняття вашого життя приносить не лише матеріальне задоволення, але й духовне.