Отличия в розыгрышах, викторинах и лотереях

Механіки та відмінності в розіграшах, вікторинах та лотареях

Щоденно нашу увагу привертають десятки акцій, як в магазинах, коли ми купуємо продукти, так і в соціальних мережах, коли ми просто гортаємо стрічку новин, то на очі обов’язково натрапить якийсь конкурс. Кожен магазин чи торгова марка таким чином борються за розширення своєї бази постійних клієнтів та намагаються завоювати довіру. Акції, розіграші грошових призів, вікторини, giveaway, конкурси – все для того, аби клієнту було цікаво а магазину – вигідно. Адже магазину простіше подарувати один холодильник, при цьому продавши сотні мультиварок.

Давайте розберемося, які ж є види акцій, для чого і для кого вони розраховані.

Акції по типу «Відкрий упаковку, подарунок всередині!» особливо популярні у підлітків та дітей.

Пам’ятаєте, як в дитинстві ми часто купували пачками снеки, чіпси чи жуйки, аби знайти в пачці якийсь приз? Потрібно було знайти певні фішки, купюри, жетони і обміняти їх на приз. Або навіть так: збираєш 10 кришечок від напою, отримуєш – футболку, 20 – браслет, 100 – рюкзак і т.д. І по сьогоднішній день такі акції доволі популярні. Адже це прекрасно підвищує продаж продукції, а для покупців це ще й приємний бонус. Особливо такі акції полюбляють люди азартні, аби переживати нові емоції.

Проведення вікторини.  

Для цього організатори активно залучають телебачення та радіо. Вигадуються питання, які можуть навіть не стосуватися діяльності компанії, а учасники повинні правильно відповідати на них, інколи маючи декілька спроб, за це і отримують певні призи. Також використовують листівки і буклети: там друкують питання і роздають в місцях, де збирається цільова аудиторія. Відповіді на питання можна відправляти звичайною або електронною поштою. Або ж питання озвучують на радіо, куди можна зателефонувати та надати відповідь у прямому ефірі.

У вікторинах, зазвичай, переможець не один, тому і призи не дуже великі. Але якщо компанія вирішила розіграти більш грандіозний приз, то вона може провести додатковий конкурс серед учасників, які правильно відповіли на попередні запитання.

Дуже часто вікторину використовують в туристичних агентствах, розігруючи таким чином путівки на відпочинок.

Акція «Купи товару на 1000 гривень – отримай можливість виграти приз»

 Акції такого формату, мабуть, одні з найпопулярніших. Одні магазини пропонують отримати сертифікати і використовувати їх при наступних покупках, хтось дарує сертифікати на покупку наступного товару, інші – дарують купони чи наклейки, які можна обміняти на призи. Як не крути, так акції спрямовані на те, щоб ви витратили якомога більше коштів в певному магазині. За схожим принципом працюють і акції типу «купи два товари – третій в подарунок», «два товари за ціною одного» і тому подібні.

 

Проведення Giveaway в соціальних мережах.

Ми впевнені, що кожен з вас хоча б раз чув слово «Giveaway», але от чи кожен розуміє, що це таке? Це своєрідний конкурс в соціальних мережах, який допомагає просувати товар на ринку і збільшувати аудиторію за допомогою інших акаунтів – спонсорів заходу.

Хто та як проводить такі конкурси?

Організатор домовляється з власниками інших акаунтів, які теж хочуть розширити свою аудиторію підписників. Потім організатор розміщує пост з конкурсом на своїй сторінці і повідомляє всі деталі та умови участі. А в зазначену дату проводиться визначення переможців.

Умови можуть бути такими: ви повинні підписатися на сторінку організатора та на всіх спонсорів (людей, на яких підписаний організатор), поставити «+» в коментарі або відмітити свого друга, або зробити репост даного розіграшу у себе на сторінці, а потім чекати оголошення переможців.

Основною цільовою аудиторією таких конкурсів є молоді люди, віком до 30 років, які багато часу проводять в інтернеті.

Маркетингові акції, в яких розігруються грошові призи.

Організатори таких акції, в першу чергу, подумали про пенсіонерів та населення, яке живе у віддалених куточках країни.

В чому ж суть? Компанія надсилає каталог з певною продукцією і якщо клієнт купує з каталогу товар на певну суму, то він автоматично стає учасником розіграшу грошового призу. Хтось купує без кінця товари, з надією, що виграє саме він, а хтось просто замовляє все необхідне і потім раптово отримує ще приємний бонус у вигляді грошового виграшу.

Яку б акцію ви не обрали, пам’ятайте, що потрібно бути уважним: читати правила, обов’язки учасників, дати проведення та визначення переможців. Грандіозних вам виграшів та позитивних емоцій!