Платежные карты

Кредитні картки: порівнюємо тарифи 5 банків

Сьогодні одним з найпопулярніших напрямків на банківському ринку є малий бізнес. Прийшовши до банку, ви не тільки можете скористатися програмою, розробленою досвідченими фахівцями згідно з вашими побажаннями, а й повністю покласти на банкіра всі зобов’язання, пов’язані з документацією й навіть реєстрацією ФОП.

Проект «Призова Варта» порівняє тарифи 5-ти популярних українських банків, щоб ви могли вибрати для себе найбільш відповідний варіант. У наш ТОП увійшли: Приватбанк, Ощадбанк, Укргазбанк, Укрсиббанк і Альфа-Банк.

1. Приватбанк.

Цей банк пропонує для підприємців-початківців тариф під назвою «Рахунок для малого бізнесу». Якщо ви захочете відкрити рахунок у відділенні, то заплатите за таку послугу 100 гривень, якщо ж зробити те ж саме онлайн, це обійдеться вам у 0 гривень. Є плата за щомісячне обслуговування рахунку: 100 гривень. Також при виборі тарифного плану вас напевне хвилює комісія: за зняття готівки та переказ на рахунок іншого банку. У тарифі «Рахунок для малого бізнесу» від Приватбанку комісія становить 0,8% за зняття і 3 гривні при переказі. Денний ліміт на зняття в касі – 300 тисяч гривень, у банкоматі – 80 тисяч.

2. Ощадбанк.

Спеціально для ФОПів цей банк розробив тариф «Моя тема». Завести його ви можете, не витративши при цьому ні копійки, незалежно від того, де відкриваєте рахунок: онлайн або ж у відділенні. За обслуговування банк просить 99 гривень, якщо рух по картці присутній. Якщо ж ні, то плата не стягується. Говорячи про комісію, за зняття вона становить 0,75%, а за переказ на рахунки інших банків – 2 гривні. Додатковою перевагою є те, що перші 7 днів користування тарифом комісія за переказ грошей відсутня. І останнє: для корпоративної картки ліміт на зняття становить 10 тисяч гривень.

3. Укргазбанк.

Тариф «Розрахунковий», що належить Укргазбанку, обійдеться вам у 150 гривень кожні 30 днів. Вартість відкриття – 0 гривень, комісія за зняття – 1%, а за переказ – 2,5 гривні. Особливістю цього тарифу є відсутність ліміту на зняття, є лише один важливий момент: якщо сума, яку ви хочете перевести в готівку, перевищує 100 тисяч гривень, потрібно оформити попередню заявку.

4. Укрсиббанк.

«Підприємець V1» – тариф, визнаний стати кращим другом і помічником для початківця-бізнесмена. Що ж до відкриття рахунку, тут тенденція не змінюється: це можна зробити, не заплативши нічого. Але ось за обслуговування доведеться викладати 179 гривень щомісяця. Денний ліміт у цьому тарифі становить 200 тисяч гривень, а комісія за зняття й переказ – 0,85% і 3 гривні відповідно.

5. Альфа-Банк.

Замикає наш список тариф під назвою «Test Drive» від Альфа-Банку. На відміну від інших банків, Альфа-Банк все ж просить за відкриття рахунку символічну суму – 1 гривню. Віддавши перевагу цьому банківському тарифу, ви приємно здивуєтеся вартості щомісячного обслуговування – 1 гривня. Денний ліміт відсутній, а комісія становить 0,8% за зняття і 0 гривень за переказ на рахунок іншого банку.

Ми порівняли 5 відомих банків за головними критеріями:

  • вартість відкриття рахунку та його обслуговування
  •  ліміт на зняття грошей
  •  комісія за зняття й переклад.

Але також при виборі «свого» банку й тарифу (особливо, коли справа стосується відкриття рахунку ФОПа), потрібно звернути увагу на те, чи подбав банк про ваш комфорт. Чи підтримує він мобільний банкінг, чи є можливість обслуговування рахунку в будь-якому відділенні. Наприклад, Приватбанк пропонує своїм клієнтам додаток Приват24 для бізнесу, Ощадбанк – CorpLight, Альфа-Банк – ОК, Альфа!, Укрсиббанк – Укрсиббізнес. А ось Укргазбанк у цьому плані відстає, адже не надає клієнтам, які планують відкрити власну справу, можливість користуватися мобільним банкінгом.

Із 5 банків, які увійшли до нашого рейтингу, клієнти трьох можуть обслуговувати свій рахунок у будь-якому відділенні, а не тільки в тому, де він був відкритий. Це: Приватбанк, Укргазбанк і Альфа-Банк. Решта два (Ощадбанк і Укрсиббанк), на жаль, цією перевагою похизуватися не можуть.

Вибираючи банківський тариф, потрібно бути дуже уважним, зважуючи всі «за» та «проти». Ознайомившись із підбіркою «Призової Варти», вам буде набагато легше віддати свою перевагу одному з представлених банків. Бажаємо вам удачі в усіх починаннях, і нехай ваш бізнес буде успішним!