Гроші з нізвідки: як накопичити за допомогою «методу 365»

Накопичувати – обов’язок кожної фінансово грамотної людини. Звичайно, робити це в умовах низької заробітної плати вкрай складно, але можливо і головне – потрібно. У цій статті «Призова Варта» поділиться з вами «методом 365», за допомогою якого ви навчитеся відкладати з мінімальною напругою!

Що це за метод? Суть проста: коли ми один раз віддаємо, наприклад, 100 гривень та 100 разів по 1 гривні, то з точки зору законів арифметики ця сума зовсім однакова. Але психологія людини влаштована так, що ми звертаємо уваги лише на великі суми, а маленькі часто не помічаємо. Тому потрібно зіграти проти цього людського відчуття й повернути цей прийом собі на користь. Як? Розповідаємо!

Суть «методу 365» – із кожним днем тижня збільшуємо відкладені гроші на одиницю. Наприклад, ви збираєте в гривнях. Тоді в перший день тижня відкладіть одну гривню, у другий – дві, у третій – три і так далі. Виходить, що в останній день тижня вам потрібно відкласти 7 гривень, а загальна сума за весь тиждень – 28 гривень. У році 52 тижні і ще кілька днів, таким чином, без особливих зусиль вам вдасться накопичити близько 1460 гривень. Можна відкладати по тій же схемі долари або євро – так сума вийде набагато соліднішою.

Як це працює? Як ми вже сказали, цей метод ідеально підходить тим, хто хоче почати економити, але не бажає при цьому втрачати якість свого життя, адже такий спосіб глобально не вплине на ваші повсякденні витрати. У понеділок відкладаємо одну гривню: можна заощадити на транспорті, якомусь непотрібному доповненні до їжі тощо. У вівторок економимо 2 гривні – можна розплатитися в транспорті десятигривневою купюрою (або монетою) і решту відразу відкласти. Середа: можна знову заощадити на громадському транспорті або ж на власному, якщо ви добираєтеся на роботу своєю машиною. Наприклад, ми часто робимо «зайві рухи» на власному транспорті, навіть цього не помічаючи. Розрахуйте свої витрати палива і постарайтеся скоротити кількість подоланих кілометрів: заощадите дрібницю, але хоч якісь гроші.

У четвер можна зекономити на покупках в магазині. Порада: щоб не купити зайвого, складіть чіткий список (можна накидати його в нотатках телефону) і купуйте тільки те, що вам потрібно. Обираючи товари без зайвого поспіху, порівнюючи ціни і звіряючи все з необхідними пунктами списку, вам точно вдасться заощадити суму, яку необхідно відкласти в цей день, а може, і більше! П’ятниця – кінець робочого тижня, коли всі хочуть розважитися і відвести душу. Що ж, ніхто вам не забороняє це робити, але підходьте до цього питання з розумом. Плануйте свої витрати на розваги заздалегідь, щоб уникнути безконтрольних витрат – тоді знайти зайві 5 гривень точно не виявиться для вас проблемою.

І нарешті – вихідні! Зазвичай в суботу та неділю люди йдуть на шопінг, адже в будні важко знайти на це сили й бажання після важкого робочого дня. Тут користуйтеся порадою, яку ми дали вам вище: робіть позначки у списку необхідних покупок і заздалегідь плануйте свої витрати, порівнюючи ціни. До речі, не забувайте про акції та знижки!

Який підсумок? Таким чином, аналізуючи свої витрати і ретельно підходячи до питання вибору товарів, ви зможете легко і безболісно економити. Пам’ятайте важливі моменти: пропускати дні не можна, чітко дотримуйтеся графіка відкладення грошей. Друге – коли ваші заощадження вже стали значними, не витрачайте їх і не розслабляйтеся. Забудьте про ці гроші і продовжуйте збирати! І не забувайте, що витрачати готівку куди важче, ніж «віртуальні» гроші, які лежать на карті. Тож привчіть себе розплачуватися готівковими коштами, і ви здивуєтеся, скільки вийде заощадити!

«Призовий Варта» бажає кожному, хто дочитав цю статтю, терпіння і удачі на шляху до фінансової грамотності! Прислухайтеся до наших порад і у вас все вийде!