Фінансовий прогноз-2021: що очікувати українцям?

2020-рік став справжнім випробуванням для більшості українців: через пандемію коронавірусу соціальна, політична, економічна сфери зазнали значних, на жаль, не завжди позитивних змін. Ми з нетерпінням чекали настання нового року, покладаючи на нього свої надії, зокрема фінансові, сподіваючись, що скрутне становище зміниться. Чи дійсно це так? Сьогодні «Призова Варта» поділиться фінансовим прогнозом на 2021 рік і розповість, чого слід очікувати українцям.

Що відбудеться з Державним боргом України

Держборг – це сума усіх непогашених боргових зобов’язань країни. До нього входить власне державний борг і гарантований державою борг – усі боргові зобов’язання суб’єктів господарювання (резидентів України щодо повернення непогашених позик, виконання яких забезпечується держгарантіями). Значення цього поняття для країни в тому, що державні запозичення слугують інструментом покриття фінансових дефіцитів країни. Прогнози на 2021 щодо суми Державного боргу невтішні – він може досягти показника майже 100 мільярдів доларів. Як це вплине на життя українців? Оскільки держава ставить перед собою мету віддати внутрішній борг, вона «перепозичає» значно більші суми, що призводить до укорінення неправильної економічної моделі країни. Як наслідок – нестабільне фінансове положення громадян, економічна криза.

Курс гривні: на що чекати

У 2021-му національна валюта має закріпитися, а до його кінця – послабитися. Такий прогноз від банків з іноземним капіталом, що функціонують в Україні. Середній курс – 29,1 грн за долар. Цей показник встановлено в законі про державний бюджет. У першій половині 2021-го ми вже спостерігаємо активізацію експорту та збільшення зовнішніх інвестицій, що й призводить до поступового зміцнення національної валюти.

Рівень ВВП

Валовий внутрішній продукт – результат діяльності виробництв, який найяскравіше свідчить про розвиток або занепад економіки. Чи варто очікувати позитивних зрушень цього показника? Так, за свідченнями міністерств торгівлі, сільського господарства та розвитку економіки, це цілком імовірно, зокрема завдяки запускові масового вакцинування людей від коронавірусу. До того ж, у 2021-му очікують старту земельної реформи, підтримки агропромислового комплексу та вітчизняного виробника. Тому можна навіть сподіватися на те, що економіка вийде на докризовий період.

Пенсії

Кабмін анонсував підвищення пенсійних виплат для тих українців, яким є 65 років і більше. До того ж, за плечима має бути 30 років стажу для жінок та 35 для чоловіків. 2600 гривень – на таку суму пенсії українці можуть сподіватися вже в грудні 2021. Перші підвищення українці могли спостерігати вже в січні нового року: у середньому надбавки склали близько 290 гривень. Їх отримало більше 2 мільйонів людей.

Команда «Призової Варти» сподівається, що 2021 рік принесе усім нашим читачам фінансове благополуччя та віру в краще. Він обіцяє бути насиченим і принести позитивні зміни. Тож нехай вони торкнуться і вас!