Економлять на кожній дрібниці: як і на що живуть українські пенсіонери

В Україні ситуація зі старенькими така: хтось із них ще намагається заробити зайву копійку, комусь допомагають діти, а хтось з усіх сил виживає лише на одну пенсію. Найменше пощастило тим, хто взагалі позбувся місця проживання і не має сім’ї: хто в такому випадку допоможе стареньким задовольнити елементарні потреби у вигляді їжі, оплати комунальних послуг та необхідного лікування? Сьогодні ми розповімо, як і головне – на що живуть українські пенсіонери.

У проекті бюджету на 2020 рік затверджено мінімальний обсяг пенсії, який становить 1638 гривень. Як навіть у маленькому містечку прожити на ці гроші?

По-перше, пенсіонери не упускають можливості приймати допомогу від різних благодійних організацій та церковних громад, яким не байдужа їхня доля. Приміром, вони створюють точки харчування, де часто можна побачити довгу чергу з охочих отримати безкоштовний обід. Не завжди здоров’я дозволяє пенсіонерам «дочекатися» своєї черги: крім очікування, багатьом потрібно подолати нелегкий шлях на транспорті або пішки. А деякі пенсіонери взагалі зізнаються, що навіть якщо вони нездужають, все одно їдуть, щоб зекономити на їжі.

Саме на продуктах харчування літні люди заощаджують більше, адже на інші «радощі» їм просто не вистачає грошей, а витрати на комунальні виплати просто колосальні. В основному, пенсіонери купують картоплю, крупи, хліб і борошно, але навіть на це часто не вистачає коштів через постійне зростання цін. Особливо важко тим, у кого не залишилося родичів або ж тим, хто змушений допомагати ще й дітям-інвалідам, які не можуть працювати.

Щоб заощадити, старенькі довго ходять по ринках, магазинах, порівнюючи ціни і купуючи лише найдешевше. Іноді на ринках люди входять в їхнє скрутне становище і віддають продукти, наприклад, підморожені, літні люди раді навіть цьому.

Також пенсіонери економлять на одязі, особливо верхньому, що вкрай небезпечно для їхнього здоров’я, деякі одягаються на звалищі. Багато хто ночує у притулках за символічну плату, а на решту грошей із пенсії намагається вижити.

Звичайно ж, світ не без добрих людей. Волонтери купують старим печиво, цукерки, фрукти, необхідні лікарські препарати, зимове взуття та одяг. Багато ініціатив, спрямованих на підтримку пенсіонерів, дарують старим радість і давно забуті позитивні емоції: наприклад, видають їм новорічні набори.

В інтернеті часто зустрічаються відео, де прості люди оплачують пенсіонерам їхні покупки, що викликає у них море емоцій: хтось плаче, хтось не вірить своєму щастю, а хтось просто думає, що це якийсь розіграш. Але погодьтеся, приємно усвідомлювати, що все більше людей приєднується до таких челленджів і робить цей світ трішки добрішим.

Можна годинами міркувати про причини ситуації, що склалася, і про те, як держава вчиняє з людьми, які проміняли своє здоров’я на її розвиток. Але насамперед варто почати з себе, запитавши: а чим я можу допомогти? Відмовившись від однієї чашки кави в день, ви можете врятувати життя пенсіонеру, як би пафосно це не звучало. Ви точно зустрічали стареньких, які просять милостиню поблизу метро під виглядом того, що продають якусь дрібничку. Купуйте у них букетики, зелень, в’язані шкарпетки, сушіння – усе те, що вони так трепетно збирали / майстрували. І пам’ятайте: великі звершення беруть свій початок із маленьких вчинків.

«Призова Варта» бажає вам успіхів у цій благородній справі!