Дорогая VS дешевая косметика. В чем разница и стоит ли переплачивать

Дорога VS дешева косметика. У чому відмінність та чи варто переплачувати?

У суспільстві прийнято вважати, що чим товар дорожче, тим вища його якість. Саме так стверджує реклама. Як результат – наївні українці вірять всьому, що чують з екранів телевізора, щодня переплачуючи за товари преміум якості. Найприкріше в цій ситуації те, що найчастіше товар за сто гривень має цілком схожі властивості з дорогою одиницею. За приклад візьмемо косметичні засоби, на придбання яких прекрасна стать по незнанню витрачає просто нечувані суми.

«Призова Варта» серйозно підійшла до цієї проблеми й поспілкувалася з б’юті-блогером, яка із задоволенням поділилася секретами вибору косметики, розповіла, чим бюджетні товари відрізняються від люксових, а також назвала дешеві альтернативи дорогим брендам на ринку. І найголовніше – відповіла на питання: «Чи варто переплачувати за дорогу косметику?».

Перше, що радить блогер Валентина Таран, – не боятися замовляти косметику на AliExpress. Тут важливо пам’ятати лише одне: не всі торгові марки можуть бути якісними, сертифікованими, мати хороший склад. Безліч брендів, представлених на цьому великому майданчику, розраховані на американський і європейський ринок. Їхня головна відмінність від дешевої китайської косметики – вона не тестується на тваринах. Обов’язково зверніть увагу на ці 3 фірми, якщо не хочете переплачувати за бренд:

Focallure: https://focallure.com

Ucanbe: http://ucanbemakeup.com

De’Lanci: https://www.de-lanci.com

А як щодо засобів мас-маркету?

Користуватися ними можна, але не варто переходити певну фінансову межу, коли ви розумієте, що в складі продукту просто не може бути нічого безпечного, а тим більше – корисного. Після використання такої косметики можлива поява побічних ефектів: висипань і алергії. Найчастіше саме в мас-маркеті зустрічається комедогенна косметика – вона забиває пори і сприяє появі прищів.

Трапляється це через облюблену виробниками касторову олію, яку «запихають» мало не в кожен косметичний засіб. Але не поспішайте засмучуватися: у мас-маркеті можна знайти якісну продукцію, лише спробувавши багато. Валентина рекомендує звертати увагу на бюджетну білоруську косметику:

Беліта-Витэкс: https://belita-shop.by

Белкосмекс: https://belkosmex.by

Liv Delano: http://liv-delano.by

Markell Cosmetics: http://markell.by

Не варто забувати і про польську косметику, наприклад, про Ziaja: https://ziajashop.com.ua

При виборі тонального крему блогер рекомендує орієнтуватися на ціну від 180 гривень, адже це єдине, на чому точно не можна економити. Чому?

Тут все просто: цей засіб ви в першу чергу наносите на своє обличчя. Усі інші складові косметички легко можна знайти в бюджетному варіанті.

Про органічну косметику – її просто немає, адже натуральні компоненти не можуть зберігатися довго, якщо в складі продукту немає консервантів, що не дозволяють йому зіпсуватися. Сьогодні instagram-магазини геть забули про елементарні правила безпеки, а деякі з них навіть додають в нібито «органічні» засоби антибіотики. З якою метою?

Вони стверджують, що ці компоненти здатні вилікувати акне. Насправді ж це лише погіршує ситуацію й навіть може викликати опіки. Саме тому в 2019 році Кабінет Міністрів України посилив стандарти з виготовлення натуральної косметики. Як результат – у «чорний список» потрапили 1328 заборонених речовин.

Що ж до імпортної косметики, то вона найчастіше відповідає європейським стандартам, але в нашій країні з цим справи кепські. Тому найважливіше, що ввели в Україні – певний стандарт фабрик, на яких створюється вітчизняна косметика. Згідно з ним, підприємство обов’язково повинно мати витяжки, спеціальне обладнання тощо. За дотриманням усіх стандартів стежить Всесвітня організація GMP, сертифікат якої повинна мати кожна фабрика.

А тепер поговоримо про склад.

Найчастіше людина, яка обирає засіб і хоче зрозуміти, з чого він зроблений, не розуміє в складі нічого, крім масел, води та спиртів, які, до речі, висушують шкіру. Саме тому є десятки програм, завдяки яким можна перевірити, чи є у складі засобу заборонені компоненти. Для цього потрібно просто скопіювати всі складові продукту і ввести їх у відповідній графі. Одним із таких сайтів є ECOgolik: https://ecogolik.ru/sostav_kosmetika/

Також б’юті-блогер поділилася трьома золотими правилами при виборі косметики. Готуйтеся записувати:

1. Дивіться відгуки-огляди на YouTube.

2. Тестуйте різні косметичні засоби наживо. Не соромтеся, йдіть до магазину, наносьте засіб на руку (на обличчя – небажано, пам’ятайте про вірус герпесу, адже тестери ніяк не дезінфікуються), обирайте необхідний. А вже потім:

3. Купуйте цей засіб в інтернет-магазині. Саме на цьому майданчику варто купувати косметику, якщо ви не бажаєте переплачувати. Називаємо найпопулярніші з них:

Make Up: https://makeup.com.ua/

Parfums: https://parfums.ua/

Сподіваємося, що ці поради допоможуть вам економити на косметиці і обирати її грамотно. А як проходило наше спілкування з блогером, дивіться у ролику «Призової Варти»: