"Черная пятница" по-украински какие бренды обманывают своих покупателей

«Чорна п’ятниця» по-українськи: які бренди обманюють своїх покупців

«Чорна п’ятниця» – це день тотальних розпродажів, коли речі можна буквально «урвати» по знижці до 90%. Але ми то знаємо, що не все так просто, як здається на перший погляд. Сьогодні проект «Призовая Варта» розповість вам про підводні камені «чорної п’ятниці» і про те, як і хто обманює покупців.

Спочатку варто закцентувати на тому, що бренд ніколи не буде продавати якісну річ нижче її собівартості. Бальшість людей це усвідомлюють, але все ж піддаються спокусі скупити все в цей розголосний день. Отже, перейдімо до гіркої правди.

1. Продавці найчастіше створюють хаос на стелажах навмисне.

«З якою метою вони це роблять?» – подумали ви. Усе просто: вони хочуть збити покупців із пантелику. Наприклад, щоб люди самі змішували товари, які коштують по-різному, продавці чергують стопки дорогих і дешевих речей. На касі ви вже малоймовірно відмовитеся від покупки, навіть якщо вартість буде на кілька сотень гривень вищою за очікувану. Чому? Ми всі цінуємо витрачений час.

2. Неходові моделі викладають на найвигідніші місця.

Зайшовши до магазину, ми звертаємо увагу на те, що «дивиться» просто на нас. Яскраві акценти здатні прикувати увагу покупців навіть до тих товарів, від яких магазини явно хочуть позбутися. Що поробиш – така у нас психологія.

3. Відомі магазини електроніки не дають гарантію на акційний товар.

Можливо, ви не знали, але в магазини побутової техніки в листопаді доставляють товари, які покупці повернули через поломки. Магазини ремонтують їх і продають за половину вартості. Звичайно ж, вам про це ніхто не скаже й навіть не повідомить про те, що гарантія на них уже не діє.

4. Витягніть індивідуальну знижку в 90%!

Звучить заманливо, чи не так? Але все не так просто: щоб отримати її, треба тягнути лотерейний квиток. У результаті витягнете ви лише 15, а то і 5% знижки. І діяти вона буде лише на певні позиції з лінійки, а найбільші знижки будуть на найменш популярний товар.

5. Товари з нової колекції в «чорну п’ятницю» можна придбати зі знижкою 30%, а товар, який залежався на складі, дорожчає до рівня речі з нової колекції зі знижкою.

До того ж, такі речі часто рвуться, протираються й просто виявляються неякісними. Тоді чи є доцільною така покупка?

6. Маркетологи щосили застосовують прийом «уявної вигоди».

Що це таке? Цей трюк найкращим чином допомагає продати неходовий товар у період «чорної п’ятниці». Відбувається все так: речі, схожі зовні, але з різною вартістю, розміщують на вітрині. Поглянувши на це, ми, звичайно ж, надамо перевагу дешевшому товарові. Таким чином, після розпродажу неходових товарів у магазині залишається мінімум, адже ніхто навіть не думає порівнювати склад та інші характеристики речі.

7. Штучний ажіотаж можна створити, сховавши ходові розміри.

Чи помічали ви, що найчастіше на вішаках залишається одяг або найменшого, майже дитячого розміру, або ж самого великого? «Напевно, ця сукня дуже популярна, треба її взяти», – думає покупець, намагаючись утиснутися в заповітну XS-ку. Але що ж робити з невідповідним розміром? І тут відбувається диво: ми бачимо потрібний нам розмір виробу в залі й мчимо швидко його купувати. Пам’ятайте, що насправді розмірів завжди достатньо, просто вони розташовані в різних місцях, переважно – біля каси.

Сумно усвідомлювати, але майже всі відомі бренди використовують ці трюки, щоб змусити вас віддати їм свої гроші. До цього числа входять великі магазини електроніки, косметичні компанії, магазини одягу та багато інших.

«Призовая Варта» радить вам завжди бути напоготові й пам’ятати про всі ці хитрощі, щоб ваш гаманець не страждав ні в «чорну п’ятницю», ні в будь-який інший день!