Бюджет на Різдво: як заощадити гроші й зробити приємне близьким

Різдво – це найбільш довгождане і в той же час найбільш витратне свято для мільйонів українців. Саме в цей день за столом, який просто ломиться від кількості приготованих страв, збирається вся родина, що є прекрасним приводом порадувати своїх близьких.

Сьогодні проект «Призова Варта» поділиться з вами секретами економії бюджету на Різдво й доведе, що приємне рідним можна зробити, не витративши при цьому зайвого.

Не бійтеся дарувати те, що зробили своїми руками.

Якщо ви думаєте, що подарунки, зроблені своїми руками, уже давно нікому не цікаві, то ви дуже помиляєтеся. Кожна людина цінує не сам подарунок, а увагу, яку ви їй приділили. Тільки уявіть, як зрадіє бабуся, коли ви піднесете їй зв’язані власноруч теплі шкарпетки або ж вишиту хустину. Маленька племінниця напевне оцінить сукні, зшиті вами для її улюблених ляльок, а від домашніх смаколиків точно не відмовиться ніхто. Не забудьте про оформлення та виграшну подачу свого подарунка – яскрава коробочка і стрічка чудово його доповнять.

Починайте заощаджувати завчасно.

Ця порада дуже проста, але чомусь багато хто навіть не намагається нею користуватися.  А дарма, адже урізавши свої розтрати за тиждень до свята, що наближається, ви навряд чи зможете накопичити потрібну суму на покупку подарунків для рідних.  Наша порада: починайте відкладати гроші як мінімум за кілька місяців до Різдва, щоб не довелося серйозно обмежувати себе у святковий період.

Пам’ятайте, що передаровувати – зовсім не соромно.

У кожного з нас є те, чим ми не користуємося. Ця річ гордо стоїть на полиці, припадає пилом у шафі, одним словом, чекає на «свій час». Але ймовірність, що цей час так і не настане, дуже висока. Тому радимо передаровувати те, чому ви точно не знайдете застосування, близьким людям.  Наприклад, у вас є книга, прочитана раніше, зайвий тюбик крему для рук або ж річ, куплена на розпродажу, яку ви так і не носили.  Подумайте, кому з рідних точно стане у пригоді той чи іншій подарунок, і зробіть його відповідно до уподобань адресата.

Користуйтеся знижками, купонами, беріть участь у розіграшах.

Знижки не завжди є лише способом розкручування вас на покупку непотрібних товарів.  Не забувайте, що з їхньою допомогою можна непогано заощадити. Щоб бути в курсі актуальних акцій, стежте за магазинами, які регулярно їх влаштовують.  До того ж, пам’ятайте про компанії, що проводять різні розіграші, у тому числі й грошові. Ця порада допоможе вам не тільки зберегти гроші, але й підштовхне на вивчення всього ринку товарів. Так що беріть його на замітку і тоді вибір подарунків близьким для вас точно не виявиться проблемою.

Завжди тверезо оцінюйте ситуацію.

У підготовці до Різдва найголовніше – не втрачати купівельну розсудливість, адже інакше ви ризикуєте витратити набагато більше запланованого. Яскраві упаковки й кричуща звідусіль реклама не повинні на вас впливати. Купуйте тільки те, що ви внесли до заздалегідь складеного списку. До речі, це стосується не лише подарунків рідним, але й різдвяного столу. Зосередьтеся на тих стравах, які точно сподобаються всім, щоб потім не довелося викидати зайве.

Тепер ви знаєте, як за допомогою п’яти простих порад від «Призової Варти» заощадити свій бюджет на Різдво і при цьому зробити близьким приємне.  Наші експерти від щирого серця вітають вас із цим прекрасним святом!  Проведіть його в колі найрідніших людей і нехай вони залишаться задоволеними!