Безбідне життя: як накопичити на старість

Безбідне життя: як накопичити на старість

У міністерстві соціальної політики України громадянам не радять з настанням старості чекати допомоги від держави.

Новина далеко не найприємніша, але не поспішайте засмучуватися. «Призова Варта» розповість про способи самостійного накопичення коштів на безбідну старість!

Збирайте гроші вдома

Цей спосіб найпростіший і доступний всім. Як тільки у вас з’явилися 2-3 не витрачені тисячі, переводьте їх у долари або євро. Залиште гроші в надійному місці будинку й до наступної зарплати можете бути спокійні. Важливо: не зберігайте заощадження тільки в одній валюті, це ненадійно! Наприклад, частину переводьте в євро, частину – в долари.

Домашні заощадження теж можуть потрапити під інфляцію, але все ж цей метод варто спробувати, якщо ви не довіряєте банкам.

Відкрийте депозит

Українці продовжують оформлювати депозити, незважаючи на складну економічну та політичну ситуацію. Ви теж можете вибрати цей шлях, але заздалегідь убезпечте себе. Не оформляйте в одному банку занадто велику суму. Експерти радять вибирати невеликі банки. У разі банкрутства Фонд гарантування вкладів фізосіб відшкодовує суму до 200 тис. гривень. І першими в черзі будуть маленькі банки.

Зверніться до недержавного пенсійного фонду

Непоганий спосіб збирати на старість. Гроші ви отримаєте виключно після виходу на пенсію і немає штрафів за невнесення платежу. Але фінансові експерти дивляться косо на НПФ. Причин декілька. Фонд не може гарантувати накопичення. Прибутковість – 5-6% у гривні, по депозиту вийде навіть більше.

Інвестиції в нерухомість і цінні папери

Для України найбільш прийнятний варіант – нерухомість. Наприклад, стандартна схема полягає в купівлі житла в іпотеку. Після цього ви здаєте куплене житло в оренду, відбиваючи поступово його вартість.

Щоб інвестувати в цінні папери та акції, потрібен значний стартовий капітал.

Зверніть увагу на накопичувальне страхування життя

Вам видадуть страхові гроші, якщо ви, об’єкт страхування, живі в конкретну дату, зазначену в договорі. У разі вашої смерті установа видає страхові гроші, поки діє договір. На жаль, прибутковість тут ще нижче – 4% у гривні.

Програму накопичення можна оформити через страхові компанії, недержавні пенсійні фонди, пенсійні депозити від комерційних банків.

Якщо вам дозволяє дохід, використовуйте відразу кілька способів.

Не бійтеся підходити серйозно до такої справи, адже забезпечена старість – це важливо. Спокій, фінансова грамотність та поради «Призової Варти» допоможуть вам накопичити на літні роки.